Darmowy, internetowy system powiadomień o zaplanowanych wydarzeniach przypomnienia sms, przypomnienia e-mail, gadu-gadu, bramka sms
Przypominacz co to jest
forgs.net?
pytania
i odpowiedzi
nowy
użytkownik
mój
panel
kontakt
z forgs.net

Dobry Wieczór! Dzisiaj jest Piątek, 10 Kwietnia 2020
Do końca roku pozostało dni: 265
e-mail: hasło:

Pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które mogą nasunąć się przed rejestracją jak i w trakcie użytkowania konta na forgs.net:

Dla kogo jest forgs.net?
Czy korzystanie z serwisu jest bezpłatne?
Co potrzebuję, aby korzystać z serwisu?
Z jakiego adresu e-mail przychodzą powiadomienia od forgs.net?
Co to jest kod aktywacji?
Zarejestrowałem się lecz nie otrzymałem wiadomości e-mail
Czy otrzymam fakturę VAT za zasilenie konta sms?
Zapomniałem hasła do mojego konta, co zrobić?
Jak usunąć swoje konto z serwisu forgs.net?

Dla kogo jest forgs.net?
Dla każdego komu zdarza się zapomnieć o ważnym wydarzeniu. System będzie informował Cię odpowiednio wcześnie o zbliżającym się terminie. Sam zdecydujesz ile razy i kiedy ma zostać wysłane powiadomienie.
Forgs.net umożliwia również wysyłanie smsów. Szybka bramka sms z raportami doręczeń - wiesz kiedy wiadomość dotarła na telefon odbiorcy. Nie doklejamy żadnych reklam do treści wiadomości.
Nasza bramka umożliwia wysyłanie smsów o określonej dacie. Jeśli obawiasz się, że zapomnisz wysłać smsa z życzeniami, napisz go już dziś, a forgs.net wyśle go za Ciebie w odpowiednim momencie.

Czy korzystanie z serwisu jest bezpłatne?
Tak, korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Wszystkie przypomnienia wysyłane do Ciebie w formie e-mail oraz na gg są bezpłatne. Aby korzystać z funkcji powiadomień sms należy zakupić dowolną liczbę smsów. System działa na zasadzie pre-paid. Koszt smsów jest niewielki, np. za 5zł otrzymujesz już około 25 smsów. W dowolnym momencie decydujesz o ponownym zasileniu konta w przypadku wyczerpaniu środków. Zakupu smsów dokonujesz w swoim panelu w dziale "konto sms". Wpłaty przyjmowane są przez bezpieczne płatności internetowe Transferuj.pl.
Każdy nowy użytkownik otrzymuje gratis 5 smsów, aby przetestować system bez ponoszenia żadnych kosztów.

Co potrzebuję, aby korzystać z serwisu?
Aby korzystać z serwisu wymagane jest posiadanie własnej skrzynki e-mail. Konfigurację własnych przypomnień dokonuje się poprzez stronę forgs.net, logując się na swój profil. Aby korzystać z funkcji przypomnień na sms należy posiadać również telefon komórkowy działający w dowolnej "polskiej" sieci gsm.

Z jakiego adresu e-mail przychodzą powiadomienia od forgs.net?
Powiadomienia wysyłane są z adresu powiadomienia@forgs.net. Jeśli masz taką możliwość dodaj ten adres do białej listy w swojej skrzynce e-mail. Nie musisz tego robić jeśli wiadomości docierają do Ciebie bezproblemowo.
Adres powiadomienia@forgs.net nie przyjmuje poczty przychodzącej, tak więc nie korzystaj z niego w celu ewentualnego kontaktu z nami. Jeśli chcesz przekazać nam jakąś informację skorzystaj z tego formularza.

Co to jest kod aktywacji?
Zaraz po rejestracji wysłana zostanie do Ciebie wiadomość e-mail w której oprócz danych logujących znajdować się będzie kod aktywacji. Gdy przystąpisz do pierwszego logowania w systemie forgs.net, zostaniesz poproszony o podanie tego kodu. Poprawnie wprowadzony kod aktywuje Twoje konto i udostepnia Ci dostęp do własnego panelu zarządzania. O podanie kodu zostaniesz poproszony tylko raz.
Po co jest kod? Po to aby zweryfikować, że podany adres e-mail należy własnie do Ciebie.

Zarejestrowałem się lecz nie otrzymałem wiadomości e-mail
Powodów takiej sytuacji może być kilka:

  1. Wprowadziłeś błędny adres e-mail. Spróbuj zarejestrować się jeszcze raz tym samym adresem e-mail zwracając uwagę na jego poprawność. Jeśli system odmówi rejestracji oznaczać to będzie, że Twój adres jest już zapisany. Zobacz wtedy punkt 2 i 3.
     
  2. Wiadomość dojdzie do Ciebie z opóźnieniem. Niestety wiele serwerów udostępniających darmowe skrzynki pocztowe jest przeciążonych, co skutkuje dostarczaniem poczty z opóźnieniem. Jeśli posiadasz płatną skrzynkę e-mail, prawdopodobną przyczyną może być sytuacja opisana w punkcie 1 lub 3.
     
  3. System antyspamowy zatrzymał wiadomość. Praktycznie wszystkie skrzynki e-mail posiadają system antyspamowy - czyli taki, który próbuje nie dopuścić poczty uznanej jako niechcianej. Niestety systemy te nie są idealne i często zdarza się, że zatrzymują wiadomości, które powinny dotrzeć do adresata.
    Co można zrobić? Poprzez stronę www zaloguj się na swoją skrzynkę e-mail. Sprawdź czy posiadasz folder o nazwie "spam". Jeśli tak, wejdź do niego i sprawdź czy wiadomość z forgs.net nie trafiła właśnie do niego. Jeśli tak, dotrzyj do ustawień antyspamowych swojej skrzynki i wprowadź adres powiadomienia@forgs.net na tzw. "biała listę".

Czy otrzymam fakturę VAT za zasilenie konta sms?
Tak, wystawiamy faktury VAT. Aby otrzymać fakturę, po przeprowadzonej transakcji zasilenia konta należy przejść do działu 'konto sms' i w sekcji 'Faktury VAT za zasilenia konta sms' kliknąć odpowiedni odnośnik. Następnie należy uzupełnić dane firmy na jaką ma być wystawiona faktura.

Zapomniałem hasła do mojego konta, co zrobić?
Skorzystaj z opcji przypominania hasła dostępnej pod tym adresem.

Jak usunąć swoje konto z serwisu forgs.net?
Aby usunąć swoje konto zaloguj się do panelu administracyjnego, następnie przejdź do działu 'ustawienia'. Na samym dole ekranu znajduje się formularz, po wypełnieniu którego Twoje konto zostanie usunięte.
Pamiętaj, jeśli system nie spełnia Twoich oczekiwań, zawsze możesz pomóc w jego rozbudowie. Jeśli masz ciekawy pomysł na nową funkcję zaproponuj ją nam. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.

 

 

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Napisz do nas.